facebook

Drukuj

22.09.2017
Gazeta Prawna
Firma - biznes

Prywatne firmy, baczność! Macierewicz wzywa do raportu

Szef MON chce, by telekomy, wydawcy, firmy farmaceutyczne, a nawet producenci aut przedstawiali mu sprawozdania finansowe. Przedsiębiorca nie będzie też mógł zamknąć interesu bez zgody ministra.

22.09.2017
Gazeta Prawna
Firma - biznes

Mały przedsiębiorca z zamkniętą drogą do Sądu Najwyższego

Na mocy decyzji ZUS zalegam z zapłatą składek za czterech pracowników. Łącznie zaległość wynosi 15 000 zł (oddzielnie zaś za poszczególnych podwładnych po ok. 4000 zł). Sądy obu instancji podtrzymały niekorzystną dla mnie decyzję, chciałbym więc wnieść skargę kasacyjną. Nie wiem jednak, czy wartość przedmiotu zaskarżenia należy liczyć odrębnie dla każdego podwładnego, czy też można je zsumować? Sąd co prawda rozpatrywał je w jednym procesie, ale ZUS wydał odrębne decyzje.

22.09.2017
Radio Szczecin
Region

Nocne testy na Moście Cłowym [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jeszcze dziś powinniśmy poznać wstępne wyniki badań próby obciążeniowej Mostu Cłowego w Szczecinie.W nocy, od godziny 23.00 do 2.00, eksperci z Politechniki Gdańskiej analizowali m.in. siłę jego drgań. Podczas próby obciążeniowej na Moście Cłowym zamontowano progi, przez które przejeżdżały dwie kilkunastotonowe ciężarówki. Jak zapewnia Krzysztof Żółtowski z Politechniki Gdańskiej były to ostatnie badania tego mostu przed jego końcowym odbiorem. Jak zapewniają eksperci z Politechniki Gdańskiej pełny raport końcowy, dotyczący funkcjonowania Mostu Cłowego, będzie gotowy już na początku przyszłego...

21.09.2017
Bankier.pl
Gospodarka finanse

Profesor Robert Shiller: Bessa nadchodzi

Bardzo wysokie wyceny akcji poprzedzone okresem silnego wzrostu zysków spółek i bardzo niskiej zmienności – to zdaniem profesora Roberta Shillera typowa kombinacja rzadko niespotykanych czynników poprzedzających bessę na amerykańskim rynku akcji.

21.09.2017
Radio Szczecin
Region

Zmiany w konstytucji? Dyskusja w RSnW

To dobry czas, by myśleć o zmianie konstytucji - mówili o zapowiadanym przez prezydenta RP Andrzej Dudę referendum konstytucyjnym goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór".W piątek w Szczecinie odbędzie się drugie, otwarte spotkanie konsultacyjne w sprawie zmiany konstytucji. Wszystko po to, by Polacy wypowiedzieli się czy chcą mieć nową konstytucję czy zmodyfikować obowiązującą. Zdaniem Pawła Muchy, zastępca szefa kancelarii Prezydenta RP, pełnomocnika ds. referendum, konstytucja z 1997 roku pokazała zbyt wiele słabości. - Konstytucja, która w około 150 przypadkach odsyła do ustaw zwykłych i...

21.09.2017
Forsal.pl
Gospodarka finanse

Chiny wzywają Pjongjang do poniechania programu nuklearnego

Minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi wezwał w czwartek Koreę Północną do poniechania programu nuklearnego. Podkreślił zarazem, że Pekin konsekwentnie opowiada się za denuklearyzacją Półwyspu Koreańskiego.

21.09.2017
Bankier.pl
Gospodarka finanse

Protest ekologów przeciwko Volkswagenowi

Protest ekologów przeciwko Volkswagenowi. W brytyjskim porcie Sheerness (czyt. szirner) w hrabstwie Kent około czterdziestu działaczy wtargnęło na statek przewożący pojazdy z silnikiem Diesla. 23-tonowy...

21.09.2017
Interia.pl
Gospodarka finanse

Nie żyje najbogatsza kobieta świata

W wieku 94 lat zmarła dzisiaj najbogatsza kobieta świata - Francuzka Liliane Bettencourt.

21.09.2017
Forsal.pl
Gospodarka finanse

Iran: Prezydent Rowhani: porozumienia nuklearnego nie można renegocjować

Prezydent Iranu Hasan Rowhani powiedział w czwartek, że porozumienie nuklearne Teheranu z mocarstwami światowymi nie może zostać renegocjowane. Mówił o tym po powrocie z sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, gdzie prezydent USA Donald Trump krytykował porozumienie.

21.09.2017
Dziennik
Gospodarka finanse

Prezes Kasy Krajowej: Apelujemy o zmianę prawa ws. SKOK

18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1