facebook

Drukuj

22.09.2017
Gazeta Prawna

Egzekucja z dotacji unijnej jest dopuszczalna, ale wyjątkowo

Do windykacji z majątku beneficjenta, który powstał za pieniądze z dopłaty UE, może dojść m.in. po upływie wskazanego w umowie okresu trwałości projektu. Chodzi o czas, w trakcie którego nie wolno w nim nic zmienić

22.09.2017
Gazeta Prawna

Fundusze unijne: Zielone dotacje dla przemysłu

Przemysł, a szczególnie niektóre jego branże, jest jednym z istotnych źródeł zanieczyszczenia środowiska. Dzięki dotacjom z Funduszy Europejskich ma szansę stać się bardziej przyjazny naturze.

21.09.2017
WNP.pl

Na Dolnym Śląsku ruszyła fabryka produkująca w technologii 3D

Belgijska firma Materialise w Bielanach Wrocławskich wybudowała fabrykę produkującą przedmioty przy użyciu drukarek 3D. W czwartek otworzono tam Centrum Kompetencji Technologii Druku 3D.

21.09.2017
Portal Innowacji

„Naruszenia praw własności intelektualnej w teorii i praktyce” - bezpłatne seminaria Urzędu Patentowego RP

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych seminariach poświęconych naruszeniom praw własności intelektualnej. Wydarzenia te, organizowane we współpracy z Politechniką Warszawską, odbędą się w dniach 9-10 października 2017 roku w Małej Auli Politechniki podczas XI Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2017.więcej..

20.09.2017
Portal Innowacji

Webinar "Bony na innowacje dla MŚP"

Uprzejmie informujemy, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) kontynuuje czwartkowy cykl webinariów dla wnioskodawców działań Agencji. 21 września br., o godz. 10:00, zapraszamy do udziału w drugim, poświęconym konkursowi programu Inteligentny Rozwój „Bony na innowacje dla MŚP”. więcej..

15.09.2017
WNP.pl

Inwestowanie w start-upy: potrzebna matryca

Jestem sceptyczny, jeśli idzie o efekty venture capital, tworzonych w Polsce przez instytucje lub wielkie, państwowe spółki - mówi Maciej Balsewicz, prezes bValue.vc w rozmowie z Nowym Przemysłem.

29.08.2017
Forsal.pl

Pieniądze z Chin zastąpią fundusze unijne? Kokoszczyński: Chińskie inwestycje zawsze realizowały chiński interes

Zakończenie obecnej perspektywy finansowej UE będzie wyzwaniem dla naszej gospodarki; jednak nie myślałbym w takich kategoriach, że jeden do jednego zastępujemy środki z Unii pieniędzmi skądkolwiek, np. z Chin - ocenił w wywiadzie dla PAP prof. Ryszard Kokoszczyński, członek zarządu NBP.

22.09.2017
Gazeta Prawna

Duże Rodziny: Państwo powinno dawać 500 złotych na każde małe dziecko

Związek Dużych Rodzin 3 Plus zachęca prezydenta i rząd, aby wprowadzili w Polsce Bon Wychowawczy. Bonem miałyby być objęte wszystkie rodziny, które mają dzieci w wieku od roku do trzech lat. Każda rodzina powinna dostać 500 złotych na dziecko.

22.09.2017
Gazeta Prawna

Dotacja tylko na pensję opiekuna prawnego. Gminy zwrócą pieniądze?

Wojewodowie żądają zwrotu pieniędzy, którymi gminy pokryły wypłatę wynagrodzenia kuratora osoby tylko częściowo ubezwłasnowolnionej.

22.09.2017
Gazeta Prawna

Ubezpieczenia rolników opiekunów po zmianach. Poznaj nowe zasady

Osoby, które z powodu zajmowania się niepełnosprawnym członkiem rodziny zrezygnowały z prowadzenia gospodarstwa rolnego lub pracy w nim, mogą mieć odprowadzane składki emerytalno-rentowe do KRUS. Muszą jednak złożyć wniosek w tej sprawie.

6 5 4 3 2 1