facebook

Drukuj

22.09.2017
Gazeta Prawna

Giełdy w Europie w górę, chińska gospodarka nie zwalnia tempa

Indeksy giełdowe w Europie rosną w poniedziałek do najwyższego od 3 tygodni poziomu. Inwestorów z rana pozytywnie zaskoczyły dane z gospodarki Państwa Środka. Po piątkowych danych z USA osłabiły się oczekiwania na kolejną podwyżkę stóp proc. przez Fed.

22.09.2017
Gazeta Prawna

Szef MON: Wskaźnik 2,5 proc. PKB na obronność wynikiem analiz

Plan podnoszenia wydatków obronnych do 2,5 proc. PKB to wynik dogłębnych analiz; ważna dla obronności jest modernizacja techniczna – powiedział PAP szef MON Antoni Macierewicz. Zwrócił też uwagę na kontrakty zawarte na ostatnich targach obronnych w Kielcach.

21.09.2017
Bankier.pl

Profesor Robert Shiller: Bessa nadchodzi

Bardzo wysokie wyceny akcji poprzedzone okresem silnego wzrostu zysków spółek i bardzo niskiej zmienności – to zdaniem profesora Roberta Shillera typowa kombinacja rzadko niespotykanych czynników poprzedzających bessę na amerykańskim rynku akcji.

21.09.2017
Forsal.pl

Chiny wzywają Pjongjang do poniechania programu nuklearnego

Minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi wezwał w czwartek Koreę Północną do poniechania programu nuklearnego. Podkreślił zarazem, że Pekin konsekwentnie opowiada się za denuklearyzacją Półwyspu Koreańskiego.

21.09.2017
Bankier.pl

Protest ekologów przeciwko Volkswagenowi

Protest ekologów przeciwko Volkswagenowi. W brytyjskim porcie Sheerness (czyt. szirner) w hrabstwie Kent około czterdziestu działaczy wtargnęło na statek przewożący pojazdy z silnikiem Diesla. 23-tonowy...

21.09.2017
Interia.pl

Nie żyje najbogatsza kobieta świata

W wieku 94 lat zmarła dzisiaj najbogatsza kobieta świata - Francuzka Liliane Bettencourt.

21.09.2017
Forsal.pl

Iran: Prezydent Rowhani: porozumienia nuklearnego nie można renegocjować

Prezydent Iranu Hasan Rowhani powiedział w czwartek, że porozumienie nuklearne Teheranu z mocarstwami światowymi nie może zostać renegocjowane. Mówił o tym po powrocie z sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, gdzie prezydent USA Donald Trump krytykował porozumienie.

21.09.2017
Interia.pl

Konieczne zmiany w organizowaniu i finansowaniu kształcenia dorosłych

W ocenie NIK konieczne są poważne zmiany w systemie organizowania i finansowania kształcenia dorosłych. Problemem jest niska skuteczność kształcenia, a co za tym idzie, niewielki odsetek absolwentów oraz zdanych egzaminów zewnętrznych - wynika z raportu.

9 8 7 6 5 4 3 2 1