facebook

Gospodarka w regionie
Zobacz zegar biznesu
Zobacz zegar biznesu
Drukuj

W ręce internautów oddajemy wyjątkowe i nowatorskie narzędzie badawcze do praktycznego wykorzystania w biznesie i rozwoju gospodarki regionu – Zachodniopomorski Zegar Koniunktury.


Zegar pozwala na badanie koniunktury oraz przewidywanie z kwartalnym wyprzedzeniem trendów gospodarczych w naszym regionie.


Cykliczne komentarze jego wskaźników, a także bieżące, krótkie felietony ekspertów – naukowców oraz praktyków biznesu i publicystów – o bieżącym stanie najważniejszych sektorów gospodarki regionu, jest to niezwykle cenne źródło informacji oraz analiz ekonomicznych, podanych w prosty i przystępny sposób.


Wyniki badań Zegara i komentarze mogą stanowić podstawę działalności operacyjnej dla wielu podmiotów i rozwoju przedsiębiorczości na lokalnym rynku. Idea zegara koniunktury wyrosła z metodyki, na której bazuje Eurostat Business Cycle Clock, jednak zastosowanie go w skali regionu jest pionierskie zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Zachodniopomorski Zegar Koniunktury jest pierwszym i na razie jedynym takim narzędziem w Polsce, które nie tylko mierzy i przewiduje koniunkturę regionu, ale także obrazuje w przystępny sposób zmieniające się fazy cyklu gospodarczego w województwie zachodniopomorskim.

Po kliknięciu w przycisk „Zobacz zegar biznesu” zostaniesz przekierowany na stronę, prezentującą w interaktywnej formie omawiany wskaźnik koniunktury.

Zobacz mechanizm działania >